Futbolli boteror po pergatitet per t’u perballur ne Kupen e Botes ne Brazil 2014. Perpar akesaj ngjarjeje te madhe, shume futboll do te luhet neper bote. Kemi menduar te zgjedhim nje skuader ideale, qe cdo trajner do te donte ta drejtonte.

Portier:  Manuel Neuer (Gjermani)
Neuer ka patur sezon te shkelqyer me Bayern-in. Ai ka pesuar vetem 15 gola gjate kampionatit gjerman, cka eshte nje rekord historic per bavarezet. 27-vjecari do te jete pjese e Brazilit ne menyre te padiskutueshme. Duke patur parasysh formen e mire ne te cilen ndodhet si dhe gjendjen e Iker Casillas te Real Madrid, Neuer mbetet portieri me i mire ne boten e futbollit tani per tani.

unionbank