De-Biazi1-300x133Nje lajm shume i mire ka ardhur per kombetaren e Shqiperise disa ore para luajtjes se ndeshjes se radhes kualifikuese ndaj Sllovenise, ne fushen e kesaj te fundit. Tri forca te fresketa me shume do te jene ne dispozicion te trajnerit De Biazi, i cili mund t’i permbyse llogarite e bera per formacionin “in extremis”. Kjo per shkak se FIFA ka hapur driten jeshile te aktivizimit me Shqiperine te tre lojtareve me potencial si Vullnet Basha, vellai i Migjen Bashes, qe aktivizohet ne Zvicer me Sion, Amir Abrashi, qe luan me Grasshopers ne Zvicer, dhe Agon Mehmeti, i cili thirret per here te pare me kuqezinjte dhe eshte pjese e Olhanense ne Portugali. Dy te paret luajne ne rolin e mesfushorit, ndersa i treti ben sulmuesin, apo sikurse njihet ndryshe ne gjuhen e futbollit, “pyken”. Pra, eshte nje sfidant i Edgar Canit ne repartin e perparme.
Kujtojme se Basha dhe Abrashi kane luajtur me pare me Shpresat e Zvicres. Nga lojtaret qv ka thirrur De Biazi, i vetmi qe nuk mund te luaje pvr probleme dokumentacioni eshte Shkelzen Gashi. Per mesfushorin ne fjale nuk ka ardhur leja perkatese nga FIFA.

Ky eshte formacioni i plote: Portier: E. Berisha; Mbrojtes (4): A. Agolli, A. Teli, L. Cana, A. Lila; Mesfushor (5): M. Basha, E. Bulku, V. Rama, E. Kace, O. Roshi; Sulmues (1): E. Cani. 

Keto jane kuotat ne Lottosport

06/09 20:30 Slloveni vs Shqiperi  1.95 3.25 3.75 

REZULTAT FINAL  1 1.95 X 3.25 2 3.75 
Pjesa e parë/Rezultat Final  1-1 3.15 1-X 13.00 1-2 35.00;  X-1 4.85 X-X 5.25 X-2 7.00;  2-1 30.00 2-X 12.00; 2-2 6.50

Dopio Shans- 1X 1.19 12 1.26 X2 1.70

Rezultati Pj.1: 1 2.70 X 2.05 2 3.80

Shuma e golave perfundimtare: 0-1 2.85; 0-2 1.60; 2-3 1.90; 3+ 2.20; 4+ 4.20; 4-6 4.32; 7+ 35.00; 2+RF 1.33; 0-3 1.14; 1-2 1.75; 2-4 1.50; 3-4 2.50; 5+ 7.77; 6+ 14.37

Shuma e golave Pj.1: 1+ 1.38; 2+ 2.80; 0-1P1 1.30; 0-0P1 2.35

Handikap Aziatik; 1 1.95 0:0.5 2 1.95

Skuadra që shënon e para: 1 1.70 X 8.55 2 2.45 

Tek/Çift(golat): 1 1.90 2 1.80

KA GOL 30 MIN: KG 2.00 NKG 1.70

Gol/Jo Gol; Gol 2.00 JGol 1.70


Fitore per Fitore (barazimi ndahet); 1 1.40; 2 2.70

Shenohen me shume gola(pjesa); Pj1 3.20; X 3.25; Pj2 2.05

Rezultat i saktë; 1-0 5.50; 1-1 7.50; 0-0 8.55; 2-0 7.00; 3-0 20.00; 4-0 50.00; 2-1 7.00; 3-1 20.00; 4-1 40.00; 2-2 15.00; 3-2 27.00; 4-2 50.00; 3-3 55.00; 4-3 70.00; 0-1 9.00; 0-2 12.00; 0-3 40.00; 0-4 85.00; 
1-2 12.00; 1-3 35.00; 1-4 60.00; 2-3 45.00; 2-4 65.00; 3-4 85.00; 4-4 100.00

RF/Gola; 1|3+ 3.32; 2|3+ 6.63; 1|0-2 2.65; 2|0-2 5.10

RF/Gol Gol; 1|Gol 3.46; 2|Gol 7.01 

Gol/Gol dhe 3+; Gol|3+ 2.72

Sasi Gol Skuadra; 1+V 1.20; 2+V 2.15; 1+U 1.75; 2+U 4.50

Pjesa 1/RF dhe 3+; 1-1|3+ 4.71; 2-2|3+ 10.30

Te gjitha keto ndeshje mund ti luani LIVE newww.lottosport.com.al mjafton te regjistroheni falas dhe do te keni akses 24 ore ne te gjitha ndeshjet LIVE