Jose Mourinho and Roberto Mancini-1467967Si zakonisht Jose Mourinho vazhdon me deklaratat e tij interesante drejtuar rivaleve.

Por kesaj rradhe nuk mbetet pas as trajneri italian, Roberto Mancini.

''Mourinho e ka fituar Ligen e Kampioneve sepse ai ka mare ekipe te forta. Une e ndertova Interin e bera te forte mentalisht dhe e bera lojen e tyre te bukur'', ishte shprehur italiani.

Me pas i'a ktheu edhe trajneri portugez: '' Pfft. Nuk eshte kjo shaka. Skuadra ime ne finale kishte Lucion, Motta, Sneijder, Milito, Eto'o e Pandev''

''Nga 11 lojtare, Mancini ka punuar vetem me 4-5 prej tyre. Skuadra e tij gjithmone ka 4-5 lojtare''.