MagathLionel Messi te Bayern Munich. Kjo nuk eshte e pa mundur sipas ish trajnerit te ekipit bavarez Felix Magath,

Ky i fundit beson se ylli argjitnas mund te perfundoje ne ‘Allianz Arena’ edhe pse drejtuesit e Barcelones e konsiderojne si te pamundur

" Nese Bayern fituar Ligen e Kampioneve perseri, do te ishte nje klub interesant per te qe te shkoje”, ka deklaruar ish trajneri i Wolfsburgut dhe Schalkes per Bild .

“Eshte e kuptueshme qe nje lojtar deshiron te shkoje tek Bayern . Manuel Neuer, kur ai ishte i ri, uleriste kunder Bayernit nga stadiumi Schalkes”, theksoi Magath .

unionbank