6198

Van der Vaart: B. Munich fiton dhe me formacion B. Rafael Van der Vaart eshte I bindur se Bayern Munich mund te fitoje Bundesligan edhe nese Guardiola perdor formacionin e dyte.

Lojtari I Hamburgut, ne nje interviste per “Bild” u shpreh se kampionet e Gjermanise kane nje skuader fantasike dhe te gjithe lojtaret jane cilesore e per kete arsye kane mundesi te medha te triumfojne dhe me formacionin B. Persa i peket skuadres se tij, holandezi tha se shpreson qe Hamburgu te zhvilloje nje sezon pozitiv.